Get Adobe Flash player

BİYOGRAFİ

Gülşah Altuntecim Çağatay Kimdir?

Yabancı Diller Öğretmeni, Öğrenci Koçu ve Yazar.Çeşitli branşlarda ve farklı renklerde öğrencilerine en son yöntem ve kuramlarla çocuklara ve gençlere eğitimler vermenin yanı sıra, ebeveynlere de ‘Koçluk’ çalışmaları yapmaktadır.Gülşah Altuntecim Çağatay, Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi, Yabancı Diller Eğitim Fakültesi, Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. SCU’da Sosyal Psikoloji üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

 Gülşah AltuntecimÇağatay, Uluslararası bir çok organizasyonda görev aldı. Simultane ve ardıl tercüme faaliyetlerinde bulundu. Özel şirketlere bu bağlamda çevirmen olarak çalıştı. Son yıllarda Eğitim Danışmanlığı alanında uzmanlaşmıştır.Avrupa ve dünyada onlarca ülkede kültürel mozaik araştırmalarıyla kendini yenileyen Gülşah Altuntecim Çağatay, koçluk belgesine sahiptir. Çağatay; eğitim, danışmanlık, koçluk, kişisel gelişim çalışmaları ve makaleleri ile on binlerce gence ilham vermekte, saygın  eğitim firmalarının çatısı altında, Türkiye’nin en başarılı ve tanınmış seminer konuşmacıları, kıdemli danışmanları ve marka eğitimcilerin işbirliği ile, okul ve üniversitelerde gençlerle bir araya gelmekte ve eğitim organizasyonlarına destek vermektedir.

 Gülşah Altuntecim Çağatay şu konularda seminerler vermektedir: Kişi ve Kurumlar İçin Motivasyon, Takım Ruhu, Zaman Yönetimi, Çalışan Ebeveynler İçin Hayatı Kolaylaştırıcı Pratik Çözümler, Çocuklar İçin Eğlenceli Öğrenme Metodları, Yabancı Dil Öğrenme Metodları, Gençler İçin Liderlik Becerileri, Öğretmenler ve Veliler İçin Stres Yönetimi, Yaratıcı Düşünce Teknikleri, Vizyon Atölyesi v Gençler İçin Kariyer Planlama.

Süper Beyin, Genç Gelişim, Psikolojim ve Kemer Country Life gibi sürekli dergilerde yazılar yazan ve çeşitli dergilerde de konuk yazar olmuştur.

 GÜLŞAH ALTUNTECİM ÇAĞATAY HAKKINDA NE DEDİLER?

Bence başarı, çocuk öğretmeni severse ve ona güven duyarsa geliyor. Gülşah Altuntecim Çağatay, işte o sevilen ve güven duyulan eğitimci! Kızımla kahkahalar atarak ders çalıştıklarını duymak beni hep çok mutlu etti…”

Ayşe Arman/ Gazeteci ve Yazar

 “Gülşah Altuntecim Çağatay Hanım, pek çok konuda olgunlaşmış bir eğitimci. Güçlü sezgileri ile çocukların iç dünyalarını algılayarak, değişik kişilik profilindeki çocuklara hem kendisini, hem ders çalışmayı sevdirebiliyor. Kendisiyle çalışma fırsatı bulduğumuz için şanslı bir anne olduğumu düşünüyorum.”

Mine Ayhan / Generali Sigorta A.Ş / CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

 “Gülşah Altuntecim Çağatay Hoca, benim  hem yaşam koçum hem de yabancı dil eğitmenim oldu. Kendisiyle yabancı dilimi zevkle ilerletmenin yanı sıra kişisel gelişim anlamında da çalışmalar yaptık. Her türlü konuda destek almak için kendisinin bilgisine danışılabilir. Yabancı dil eğitmenliği ve öğrenci koçluğu konusunda sektörün en iyilerinden olduğunu düşünüyorum.”

Aynur Kırkayak / Mağaza Yöneticisi

 “Gülşah Altuntecim Çağatay deneyimli bir eğitimci olarak her yaştaki çocuğun ve gencin motivasyonu ve eğitimi için en pratik ipuçlarını sunuyor. Size “nasıl?”’ın cevabını veren bu kitap’da, ebeveynler çocuklarındaki akılı nasıl açığa çıkartacaklarını ve bu  yolda en iyi eğitim seçeneklerini ve motivasyonu öğrenecekler.”

Sally Anne Corcoran/ Öğretim Görevlisi - Koç Üniversitesi

 Sevgili Gülşah, Saint-Joseph’in ilk senesinde ailemize verdiğin desteği hiç unutmayacağız. Yeni bebek sahibi olmana rağmen dersleri hiç aksatmadan devam ettirmene gıpta ettiğimi  belirtmeden geçemeyeceğim. Yardımların için çok ama çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

Fatmanur Özadam / Avukat

 Bu kitabı elinize almanızın en büyük güzelliği, böyle bir eğitimciye bu milletin sahip olmasını görecek olmanızdır. O nedenle bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Bir görme engelliye ve diğer pek çok engelli öğrenciye eğitim hayatlarında yardımcı olan bu güzel öğretmen kitap yazıyor. Bizlerde bütün milletimize arzedelim ki öğretmenimize güvenimizi tamdır.

İhsan Demir / Engelli / Öğrenci

Gülşah Hocamız yıllarını eğitime vermiş biri olarak bizler ve ailelerimiz için bu kitabı yazmış. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve onu hiçbir zaman unutmayacağımı belirtmek istiyorum.

Elif Ertem / Öğrenci

Sevgili Gülşah ile yıllardır süregelen bir dostluğumuz var. Her zaman kendini yenileyen ve ilerleme kaydeden dostuma yeni kitabında bol şans diliyorum.

Deniz Oğuz / Fransızca Öğretmeni / Balerin

Gülşah Öğretmen çok iyi bir eğitmen; dürüst, sıcakkanlı ve sevgi dolu bir insan. Kendisine olan güvenim nedeniyle her şeyi onunla paylaşabiliyorum. Hayatımda çok önemli bir yere sahip. Ümit ediyorum hayatta bundan sonra istediği ve hayal ettiği her şeyi başaracaktır. Yüzündeki gülümse asla eksilmeyecektir.

Naz Esmer / Öğrenci

 Pozitif tavırlarıyla ve kıvrak zekasıyla ortamı her zaman çok güzel hale getiren Gülşah Hoca, mükemmel bir insandır. Bu kitabı okuyarak sayısız faydalı bilgi edinebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Ayşe Şanlıman / Öğrenci

 Gülşah Hoca aşırı dinamik yapısıyla bana her zaman heyecan vermiştir. Uzun yıllar akademik olarak her türlü katkılarından dolayı kendisini uzun yıllar hatırlayacağımı düşünüyorum. Aslında onun sayesinde kendime olan güvenimi pekiştirerek, çok yönlü bir öğrenci olma yolunda ilerledim. Tekrar kendisine teşekkür etmek istiyorum.

Irmak Küçükaksu / Öğrenci

 Sevgili Gülşah,

O güzel annelik duygusunun sana katmış olduğu olgunluk ile birlikte; seninle, bir dostun olarak gurur duyuyorum. Bunu en içten duygularımla söylüyorum. Olgunluğun ve zekanla yazmış oldugun bu  kitap çok değerlidir. Aydınlandığın gibi, diğer insanları da aydınlatmak, bilgilendirmek çok kutsal bir şeydir, ben buna inanırım.

Bunu düşüncede bırakmadın; eyleme geçip büyük bir cesaretle, sabırla, azimle kendini kitabına adayarak çok büyük bir iş başardın. En mühimi; bir insan yetiştirmekte, hayata katmaktasın...

Merve Aksoy / Sosyolog

 Gülşah Altuntecim Çağatay sadece bir eğitimci değil, çok da iyi bir gözlemci, öğrenci koçu, araştırmacı ve yazardır. Onun gibi bir yakınım olduğu için çok şanslıyım. Biliyorum ki bu kitabı okuyan herkes onunla tanışmak isteyecektir.

Eğitim sadece öğrendiklerini yazmak değildir, ruhunu içerisine katabilmektir. Sevgili Gülşah hem ruhunu, hem de aldığı eğitimi harmanlayarak gerçek hayatta aktif olarak gelecek nesillere pek çok değer katmaktadır. Vazgeçilmez bir insan olmasının da nedeni budur.

Aynur Tigin /Modacı

“Gülşah Altuntecim Çağatay, insanlara yardım etmek istiyor ve bu konuda harika. Bu kitap bunun etkileyici bir örneği olarak onun bilgi birikimi olmakta ve yavrularımıza nasıl eğitim vermeliyiz konusunu bizlere anlatıyor.”

Noel Hagman / Sanatçı&Tasarımcı

Kitap Tanıtım